X بستن



با سلام به بپرسید مرجع سوالات حقوقی خوش آمدید شما میتوانید در بپرسید مشاوره حقوقی رایگان دریافت دارید.برای استفاده بهتر از سایت از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید ...
فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًی

امروز گره از کار کسی باز کردید ؟ دل کسی را شاد کردید ؟

اشتراک ایمیل

شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک بپرسید شده و از بروزرسانیها (سوالات و پاسخ ها)مطلع شوید. لازم به ذکر است ایمیل های ثبت شده به هیچ وجه منتشر نخواهد شد و کاربران میتوانند ایمیل خود را بدون دغدغه و بیم از انتشار ایمیلشان اقدام به اشتراک نمایند.بعد از ارسال ایمیل لینک دریافت شده در ایمیلتان را تائید کنید(آدرس ایمیل را بدون www وارد کنید)

بپرسید، سوالات حقوقی

به"کافه وکیل "بزرگترین سایت مشاوره حقوقی کشور خوش آمدید
کافه وکیل (بپرسید ); یکی از مجموعه وب سایت های زیر مجموعه دانشنامه حقوق میباشد که جهت پاسخ گویی به سوالات مختلف در باب حقوق است پاسخ دهندگان صرفاً باید وکیل دادگستری (کانون وکلای دادگستری)و یامشاوره (مركز امور وكلا و كارشناسان قوه قضائيه) باشند ، از آنجایی که دانشنامه حقوق و بپرسید وقف عام است هر شخصی به طریقی در گسترش دانشنامه حقوق و سایتهای تابعه مشارکت میکنند ، شما (وکلا)هم اگر میتوانید به عنوان پاسخگو به سوالات مردم در کافه وکیل فعالیت کنید....که علاوه بر کمک به نیازمندان مزایای خاص خود را دارد.

لطفاً قوانین سایت را مطالعه کنید

امروز :
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.


دانلود تولبار سایت!
291 نفر آنلاین
0 عضو و 291 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 6796
بازدید دیروز: 9232
بازدید کل: 22361076

9,076 سوال

9,242 پاسخ

503 کاربر

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

آیا با گذشت سه سال میشود علیه ظهر نویس چک اقدام کرد ?

سلام من چکی نزد کسی گذاشته بودم وچک برای من نیست و فقط ظهر نویسی پشت چک که ام۱ا کرده بودمو من مردم و این چک برای سال 92 میباشد و دارنده چک منو تهدید به شکایت از من کرده مه بر علیهت چکو میزارم اجرا و باید پولو بدی ایا با گذشت سه سال از تاریخ چک میتونه از من شکایت کنه ? میتونید با ذکر ماده بیان کنید ? چون من ازمشاور پرسیدم و گفت با گذشت سه سال نمیتوته از ظهر نویس شکایت انجام بشه
سوال شده مهر 3, 1395 در قراردادها و تعهدات توسط صادق
برای دریافت پاسخ و اطلاع به دیگر وکلا سوال خود را به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ

0 امتیاز
ماده 315 قانون تجارت تعيين تكليف كرده است. اين ماده قانوني براي اقامه دعوي عليه ظهرنويس چك، از تاريخ صدور آن، 15 روز مهلت براي مطالبه وجه چك تعيين كرده است. «ماده 315: اگر چك در همان مكاني كه صادر شده است بايد تاديه شود، دارنده چك بايد در ظرف پانزده روز از تاريخ صدور، وجه آن را مطالبه كند و اگر از يك نقطه به نقطه ديگر ايران صادر شده است بايد در ظرف چهل و پنج روز از تاريخ صدور چك، مطالبه شود. اگر دارنده چك در ظرف مواعد مذكور در اين ماده، پرداخت وجه آن را مطالبه نكند، ديگر دعوي او بر عليه ظهرنويس مسموع نخواهد بود
دارنده چك بايد از زمان صدور چك ظرف 15 روز به بانك محال عليه مراجعه و وجه چك را مطالبه كند و چنانچه در اين مدت چك به بانك برده شود و بانك مربوطه گواهي عدم پرداخت وجه چك را صادر كند، با توجه به رعايت مهلت پانزده روزه بالا، دارنده چك مي تواند همزمان هم از صادركننده و هم از ظهرنويس چك در دادگاه حقوقي شكايت كند و محكوميت تضامني هر دو ايشان را به پرداخت وجه چك درخواست كند.
پاسخ داده شده مهر 4, 1395 توسط حمید ایرانپور دیوان سالار سایت
مشاوران بر اساس فعالیت در
این ماه:
    Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

    مشاوره حقوقی

    کمک به بپرسید

    کافه وکیل مرکز مشاوره ی حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری

    مشاوره حقوقی

    مشاوره حقوقی رایگان با وکیل مجرب

    مشاوره حقوقی آنلاین

    مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

    مشاوره حقوقی رایگان تلفنی

    مشاوره حقوقی تلفنی

    مشاوره حقوقی خانواده

    مشاوره حقوقی قوه قضاییه

    مشاوره حقوقی طلاق

    مشاوره حقوقی اینترنتی
    ...